Lokal użytkowy – czy Twój może być dobrym wyborem dla inwestorów?

Posiadasz lokal użytkowy, z którego już od lat nie korzystasz? Jego sprzedaż może okazać się dla Ciebie bardzo lukratywnym interesem. Bardzo wielu przedsiębiorców, zarówno początkujących, jak i tych, którzy od dawna są potężnymi graczami na rynku, interesuje się zakupem lokali pod działalność gospodarczą.

Kupno lokalu użytkowego – dla kogo jest interesujące?

Nie brakuje osób, które chciałyby rozpocząć realizację swojego marzenia, jakim jest prowadzenie własnego biznesu. Chcąc jednak świadczyć stacjonarne usługi, muszą zainteresować się tematem, jakim jest kupno lokalu użytkowego. To właśnie takie nieruchomości umożliwiają stworzenie punktów, w których przedsiębiorcy mogliby przyjmować swoich klientów.

Zakup lokalu użytkowegobardzo często interesuje także istniejące już firmy, które chcą się rozwijać i rozszerzać swoje usługi na kolejne lokalizacje. Kupno lokalu nie jest jednak prostym zadaniem. Wybrany obiekt musi spełniać szereg warunków, m.in.: mieć odpowiednią wielkość, stan techniczny czy znajdować się w dogodnym miejscu.

Kupno lokalu użytkowego – jak stworzyć interesującą ofertę?

Osoby, które interesują się kupnem lokali, zwracają uwagę na wszelkie szczegóły ogłoszeń, aby wybrać pod swoje inwestycje jak najlepsze miejsce. Jeśli chcemy stworzyć ofertę, która zachęci inwestorów do kupna lokalu użytkowego, powinniśmy zawrzeć w niej jak najwięcej istotnych informacji.

W ofertach tego rodzaju należy zawrzeć dokładny metraż lokalu, a także uwzględnić jego lokalizację. Dodatkowo warto wspomnieć m.in. o otoczeniu: czy niedaleko znajduje się przystanek komunikacji miejskiej, jak wygląda dojazd itd. Dla inwestorów bardzo istotne będzie także to, na którym piętrze znajduje się dany lokal i czy ma on osobne wejście. Atutem naszego lokalu użytkowego może być także kształt sali sprzedażowej czy przynależność do ciągu handlowego. Jeśli w naszej ofercie zawrzemy tego rodzaju informacje, zapewne prędko znajdzie się inwestor, który dokona kupna lokalu użytkowego.

Gdzie szukać osób, których interesuje zakup lokalu pod działalność gospodarczą?

Jak znaleźć odpowiednich inwestorów do zakupu lokalu pod działalność gospodarczą? Istnieje kilka metod, na które można się zdecydować. Jedną z możliwości jest próba sprzedaży przez pośrednika. Choć jest to rozwiązanie obarczone dodatkowymi kosztami, z pewnością pozwoli zaoszczędzić sporo czasu.

Kolejną opcją jest wystawienie oferty sprzedaży lokalu na portale zajmujące się taką tematyką. Choć w wielu przypadkach opublikowanie ogłoszenia wiąże się z kosztami, są one znacznie mniejsze niż przy współpracy z biurem nieruchomości.

Kupno lokalu – znajdź zainteresowane sieci franczyzowe!

Istnieje także możliwość poszukania kupca wśród sieci franczyzowych, które często są zainteresowane nabyciem nowych lokali. Przykładem może być popularna Żabka. Na stronie internetowej sieci marketów można znaleźć formularz zakupu lokalu. Umieść w nim wszystkie najważniejsze informacje dotyczące nieruchomości i poczekaj na odpowiedź.

Redakcja e-metro