Dekoracje okienne – nowoczesne aranżacje

Dekoracje okienne nie ograniczają się dziś do firan oraz zasłon. Teraz mamy mnóstwo możliwość, by nasze okna były niebanalną ozdobą każdego wnętrza. Jak wybrać nowoczesne dekoracje okien?

Salon – miejsce spotkań

Salon jest pokojem, w którym spędzamy najwięcej czasu. Jest to miejsce, do którego zapraszamy gości. Warto więc poświęcić mu więcej uwagi, by jego wystrój był elegancki i niebanalny.

Ważnym elementem wystroju każdego pokoju są okna. Jeszcze do niedawna w każdym salonie wisiały eleganckie firany i bardzo często zasłony, które chroniły nasze pokoje przed nadmiarem słońca. Dziś możemy śmiało zrezygnować z tych dekoracji okiennych, gdyż mamy nieporównanie więcej możliwości.

Dekoracje okienne nowoczesne, które zachwycają wyglądem oraz nowoczesnymi rozwiązaniami to panele japońskie inaczej nazywane panelami zasłonowymi. Jest to konstrukcja bardzo delikatna, która idealnie sprawdza się jako przesłona do dużych okien, które zaczynają się przy ziemi.

Panele japońskie montowane są w systemie z szynami, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Zdjęcie paneli do prania nie jest żadnym problemem. Wybierając panel do pokoju, który jest mocno nasłoneczniony warto zdecydować się na grubszą tkaninę, która będzie chroniła salon prze dużą ilością słońca. W pokojach skierowanych na północ warto zainstalować panele z delikatnej, ozdobnej tkaniny, która wpuści więcej światła.

Do mniejszych okien bardzo ciekawym rozwiązaniem są rolety rzymskie, które mogą być uszyte z każdego rodzaju tkaniny. Dzięki temu bez problemu można dopasować rolety kolorystycznie do każdego wnętrza.

Dekoracje okienne nowoczesne z organzy lub woalu wpuszczają dużo światła i idealnie sprawdzą się w ciemniejszych salonach. Do jasnych pokoi warto wybrać rolety z zaciemniającej tkaniny blackout, która uchroni nas przed słońcem nie zależnie od koloru, który będzie miała.

Kolejnym, ciekawym pomysłem na dekoracje okien są rolety rzymskie dzień – noc. Wykonane są z dwóch warstw materiału. Jedna warstwa jest delikatna i subtelna. Jej zadaniem jest imitowanie firany. Druga warstwa jest z grubszego, zaciemniającego materiału, który pełni funkcję zasłony. Dekoracje okienne nowoczesne wykonane w ten sposób są nie tylko eleganckie, ale również funkcjonalne.

Dekoracje okienne nowoczesne, które w ostatnich latach zdobyły dużą popularność to również tradycyjne już żaluzje. Dziś jednak w nowej odsłonie. Żaluzje drewniane są nie tylko efektowne, ale również wprowadzają przytulny klimat do mieszkania.

Sypialnia – oaza spokoju

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy. Chcemy dobrze się wyspać, zrelaksować, by po komfortowym śnie mieć siły witalne do powitania kolejnego dnia.

Dekoracje okienne nowoczesne, które sprawdzą się w sypialni to przede wszystkim firany w połączeniu z zasłonami. Jest to połączenie, które funkcjonuje od lat i bardzo dobrze się sprawdza. Dzięki firanom pokój będzie wydawał się przytulny i przyjazny. Zasłony pozwolą regulować ilość dostępnego światła nie tylko w dzień, ale również w nocy.

Dla osób, które nie są zwolennikami klasycznych zasłon dobrym rozwiązaniem będą rolety dzień – noc, które pozwolą skutecznie zaciemnić pokój i ochronić go zarówno przed słońcem jak i wieczornym światłem latarni dochodzącym z ulicy.

Kuchnia – serce domu

Kuchnia to kolejne pomieszczenie, które w naszych domach odgrywa niezmiernie ważną rolę. To tu gotujemy posiłki, ale również często je spożywamy. Kuchnie otwarte na salon są bardzo widoczne i również muszą wyglądać elegancko.

Wybierając dekoracje nowoczesne okienne do kuchni musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę względy praktyczne. W kuchni często gotujemy, a to wiąże się z pryskającym tłuszczem oraz unoszącą się parą.

Dekoracje okienne nowoczesne do kuchni, które będą bardzo praktyczne, a jednocześnie eleganckie to rolety rzymskie, w wersji dzień – noc. Dzięki temu bez większych problemów można ograniczyć dostęp słońca do kuchni.

Sprawdzą się również klasyczne firany oraz zazdrostki, które nie tylko ozdobią okno, ale również ochronią przed czujnym okiem sąsiadów.

Bardzo ważne jest, by rozwiązania zastosowane w kuchni były proste i funkcjonalne. Trzeba liczyć się z tym, że okno kuchenne wymaga częstszego czyszczenia niż okno w salonie czy sypialni.

Redakcja e-metro