Gdzie zakupić wyposażenie do ASG? – odpowiednie zarządzanie budżetem dla początkujących  

Początki w ASG są dla każdego uczestnika niezwykle trudne i bardzo wymagające. Spora część osób po pierwszych kilku rozgrywkach rezygnuje twierdząc przy tym, że całokształt gry nie bardzo im wychodzi. Powodów ku temu może być wiele. Niektórzy po prostu nie czują się na tyle sprawni, a jeszcze innych w zupełności nie pociąga taka forma rozrywki. Częstym powodem, dla którego znaczny procent osób całkowicie rezygnuje jest nieodpowiedni dobór sprzętu. Poniżej postaramy się przedstawić pewien punkt widzenia, z którego warto skorzystać przystępując pierwszy raz do owej rozgrywki.

Najpierw wypożyczenie, potem kupno

Kluczową radą jest niedecydowanie się od razu na zakup niezbędnego sprzętu. Może to zwyczajnie przynieść więcej szkody niż pożytku. Po pierwsze, przed przystąpieniem do rozgrywek nie wiemy, czy Airsoft będzie w ogóle nas interesował. Być może okaże się, że nasz chwilowy zapał do tego hobby przeminie, co pozbawi nas sporej sumy pieniędzy.

Po drugie, nabywając replikę broni bez wcześniejszego testowania, nie wiemy, czy będzie ona adekwatna do naszych umiejętności i predyspozycji. To również może przyczynić się do stopniowego odchodzenia od udziału w rozgrywkach. Najlepszą metodą na początek jest więc wynajmowanie różnorodnych sprzętów i na podstawie ich testowania, wybór swojej ulubionej. Oczywiście, idąc do wypożyczalni otrzymujemy radę fachowców i odpowiednie przygotowanie nie tylko pod kątem broni, ale i całego wyposażenia.

asg

Przepłacanie za replikę – częsty błąd u początkujących

Pierwsza broń ma służyć przede wszystkim obronie na polu walki. Dysponując nią, nikt z nas nie umie jeszcze dobrze strzelać, a nauczenie się na gorszym sprzęcie, pozwoli w przyszłości precyzyjnie władać lepszym. Na początek nie warto kupować nowej broni. Lepiej jest szukać po giełdach internetowych bądź też odwiedzić stacjonarny sklep z replikami asg.

Największym błędem jest przepłacanie za replikę, a oszczędzanie na innym wyposażeniu. Prawdę mówiąc, drogie repliki w mikroskopijny sposób różnią się już mechanizmem od tych w standardowych cenach. Bardziej chodzi tutaj o kwestie wizualne i detale przyrównujące je do prawdziwej broni.

Można zaryzykować nawet stwierdzeniem, że kosztem lepszej broni, niejednokrotnie jesteśmy w stanie zniechęcić się do udziału w rozgrywkach. Powodem tego mogą być kontuzje spowodowane brakiem odpowiedniego zabezpieczenia. Nie mówimy tutaj o okularach, których obecność na polu bitwy jest konieczna, ale np. o ochraniaczach na stawy czy butach za kostkę. Pamiętajmy, że na bezpieczeństwie nigdy nie wolno oszczędzać.

Jaki typ broni na początek?

Każdy uczestnik posiada swoje indywidualne preferencje i umiejętności. Niemniej jednak, na sam początek zaleca się zakup karabinu maszynowego, który wydaje się być najbardziej uniwersalny i sprawdzi się na każdym polu. Karabiny szturmowe o napędzie elektrycznym mają stosunkowo długi zasięg oraz są szybkostrzelne. To pozwala na łatwe ich opanowanie nawet przez początkujących graczy.

Redakcja e-metro